OSMANGAZİ SYDV SUY PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
facebook-paylas

OSMANGAZİ SYDV SUY PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Avrupa Birliği (Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonu- ECHO) kaynakları ile finanse edilen, yabancı uyruklu kişilere yönelik olarak ülkemizde yürütülen Sosyal Uyum Yardımı (SUY) Programına ilişkin olarak ilçemizde toplantı gerçekleştirildi.

Vakıf müdürümüz Sn. Sabahattin Esenyel’in başkanlık ettiği toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılayı, ECHO ve UNICEF gibi kurum ve kuruluşlar katılım göstermiş ve Suy programı ile ilgili yapılan çalışmalar aktarılmıştır.

Bu yardım programları kapsamında ECHO finansmanı ile WFP ve Türk Kızılayı işbirliğinde uygulanan Sosyal Uyum Yardımı ile kişi başı aylık 120 TL nakdi yardım yapılan Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardım (SUY) Programı ve vakfımız öz kaynaklarından yapılan gıda,sağlık vb gibi yardımlar hakkında ilgilere bilgi verilmiştir.

Suriye uyruklu göçmenlerin vakfımızda başvuru aşamasında ve sonrasında yaşadıkları sorunlar, yardım hakkında bilgilendirme çalışmalarımız ve hane ziyaretleri ile ilgili olarak kurum temsilcilerine bilgi verilmiştir.